W Argentynie trwają Mistrzostwa Świata FIFA do lat 20 2023, a 24 kraje walczą o trofeum z tradycyjnymi mocarstwami: Anglią, Francją, Włochami, Brazylią i gospodarzami wśród faworytów do wygrania wszystkiego.
Droga do tytułu rozpoczyna się od fazy grupowej, w której 16 drużyn awansuje do rundy pucharowej w systemie pojedynczej eliminacji. Przechodzą dwie najlepsze drużyny, a także cztery najlepsze drużyny, które zajmą trzecie miejsce.
Wspornik do nokautów został już ustawiony. Mecze 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinałów i finału zostaną rozegrane w dogrywce i rzutach karnych, jeśli to konieczne, w przypadku remisu po 90 minutach.
The tabele grup są aktualizowane poniżej a za nimi idą tabela z drużynami, które zajęły trzecie miejsce. Tylko czterech najlepszych graczy, którzy zajmą trzecie miejsce na koniec fazy grupowej, zakwalifikuje się do 1/8 finału.
Tabela Mistrzostw Świata U20 2023, tabela
Jeśli drużyny mają taką samą liczbę punktów w fazie grupowej, następuje: oficjalne rozstrzyganie remisów jest używane w tej określonej kolejności (zgodnie ze stroną 20 regulaminu):
- Wyższa różnica bramek we wszystkich meczach grupowych;
- Najwięcej bramek strzelonych we wszystkich meczach grupowych;
- Punkty zdobyte w meczach grupowych pomiędzy poszczególnymi drużynami;
- Wyższa różnica bramek w meczach między zespołami;
- Najwięcej bramek zdobytych w meczach między zespołami;
- Punkty dyscyplinarne na podstawie otrzymanych żółtych/czerwonych kartek;
- Losowanie (losowanie losowe).
(PTS=punkty, W=wygrane, L=przegrane, D=remisy, GF=gole dla [Scored]GA = gole stracone [Allowed]GD=różnica bramek)
Tabela grupy A
Zespół |
PTS |
lekarz ogólny |
W |
Ł |
D |
GF |
GA |
GD |
1. Argentyna |
3 |
1 |
1 |
0 |
0 |
2 |
1 |
+1 |
2. Nowa Zelandia |
3 |
1 |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
+1 |
3. Uzbekistan |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
2 |
-1 |
4. Gwatemala |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
1 |
-1 |
- Q = Zakwalifikowany do 1/8 finału
- mi = Wyeliminowany
Mecze grupy A
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
sobota, 20 maja |
Gwatemala 0-1 Nowa Zelandia |
Przegląd najważniejszych wydarzeń |
sobota, 20 maja |
Argentyna 2-1 Uzbekistan |
Przegląd najważniejszych wydarzeń |
wtorek, 23 maja |
Uzbekistan kontra Nowa Zelandia |
14:00 / 19:00 |
wtorek, 23 maja |
Argentyna kontra Gwatemala |
17:00 / 22:00 |
piątek, 26 maja |
Nowa Zelandia kontra Argentyna |
17:00 / 22:00 |
piątek, 26 maja |
Uzbekistan kontra Gwatemala |
17:00 / 22:00 |
Tabela grupy B
Zespół |
PTS |
lekarz ogólny |
W |
Ł |
D |
GF |
GA |
GD |
1. Słowacja |
3 |
1 |
1 |
0 |
0 |
4 |
0 |
+4 |
2. USA |
3 |
1 |
1 |
0 |
0 |
1 |
0 |
+1 |
3. Ekwador |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
1 |
-1 |
4. Fidżi |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
4 |
-4 |
- Q = Zakwalifikowany do 1/8 finału
- mi = Wyeliminowany
Mecze grupy B
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
sobota, 20 maja |
USA 1-0 Ekwador |
Przegląd najważniejszych wydarzeń |
sobota, 20 maja |
Fidżi 0-4 Słowacja |
Przegląd najważniejszych wydarzeń |
wtorek, 23 maja |
USA kontra Fidżi |
14:00 / 19:00 |
wtorek, 23 maja |
Ekwador kontra Słowacja |
17:00 / 22:00 |
piątek, 26 maja |
Ekwador kontra Fidżi |
14:00 / 22:00 |
piątek, 26 maja |
Słowacja kontra USA |
14:00 / 22:00 |
Tabela grupy C
Zespół |
PTS |
lekarz ogólny |
W |
Ł |
D |
GF |
GA |
GD |
1. Kolumbia |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. Izrael |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. Japonia |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. Senegal |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
- Q = Zakwalifikowany do 1/8 finału
- mi = Wyeliminowany
Mecze grupy C
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
niedziela, 21 maja |
Izrael kontra Kolumbia |
14:00 / 19:00 |
niedziela, 21 maja |
Senegal kontra Japonia |
17:00 / 22:00 |
środa, 24 maja |
Senegal kontra Izrael |
14:00 / 19:00 |
środa, 24 maja |
Japonia kontra Kolumbia |
17:00 / 22:00 |
sobota, 27 maja |
Kolumbia kontra Senegal |
17:00 / 22:00 |
sobota, 27 maja |
Japonia kontra Izrael |
17:00 / 22:00 |
Tabela grupy D
Zespół |
PTS |
lekarz ogólny |
W |
Ł |
D |
GF |
GA |
GD |
1. Brazylia |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. Reprezentant Dominikany |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. Włochy |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. Nigeria |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
- Q = Zakwalifikowany do 1/8 finału
- mi = Wyeliminowany
kolejki grupy D
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
niedziela, 21 maja |
Nigeria kontra Republika Dominikany |
14:00 / 19:00 |
niedziela, 21 maja |
Włochy kontra Brazylia |
17:00 / 22:00 |
środa, 24 maja |
Włochy kontra Nigeria |
14:00 / 19:00 |
środa, 24 maja |
Brazylia kontra Republika Dominikany |
17:00 / 22:00 |
sobota, 27 maja |
Brazylia kontra Nigeria |
14:00 / 19:00 |
sobota, 27 maja |
Republika Dominikańska kontra Włochy |
14:00 / 19:00 |
Tabela grupy E
Zespół |
PTS |
lekarz ogólny |
W |
Ł |
D |
GF |
GA |
GD |
1. Anglia |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. Irak |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. Tunezja |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. Urugwaj |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
- Q = Zakwalifikowany do 1/8 finału
- mi = Wyeliminowany
kolejki grupy E
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
poniedziałek, 22 maja |
Anglia kontra Tunezja |
14:00 / 19:00 |
poniedziałek, 22 maja |
Urugwaj kontra Irak |
17:00 / 22:00 |
czwartek, 25 maja |
Urugwaj kontra Anglia |
14:00 / 19:00 |
czwartek, 25 maja |
Irak kontra Tunezja |
17:00 / 22:00 |
niedziela, 28 maja |
Irak kontra Anglia |
14:00 / 19:00 |
niedziela, 28 maja |
Tunezja kontra Urugwaj |
14:00 / 19:00 |
Tabela grupy F
Zespół |
PTS |
lekarz ogólny |
W |
Ł |
D |
GF |
GA |
GD |
1. Francja |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
2. Gambia |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
3. Honduras |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. Korea Południowa |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
- Q = Zakwalifikowany do 1/8 finału
- mi = Wyeliminowany
kolejki grupy F
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
poniedziałek, 22 maja |
Francja kontra Korea Południowa |
14:00 / 19:00 |
poniedziałek, 22 maja |
Gambia kontra Honduras |
17:00 / 22:00 |
czwartek, 25 maja |
Francja kontra Gambia |
14:00 / 19:00 |
czwartek, 25 maja |
Korea Południowa kontra Honduras |
17:00 / 22:00 |
niedziela, 28 maja |
Honduras kontra Francja |
17:00 / 22:00 |
niedziela, 28 maja |
Korea Południowa kontra Gambia |
17:00 / 22:00 |
Drużyny z trzeciego miejsca (4 najlepsze drużyny awansują)
Zespół |
Grupa |
PTS |
lekarz ogólny |
W |
Ł |
D |
GF |
GA |
GD |
1. Uzbekistan |
A |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
1 |
2 |
-1 |
2. Ekwador |
B |
0 |
1 |
0 |
1 |
0 |
0 |
1 |
-1 |
3. |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
4. |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
5. |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
6. |
|
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
0 |
Q = awans do 1/8 finału / E. = wyeliminowanie
Kiedy już poznamy cztery najlepsze drużyny, które zajmą 3. miejsce, które awansują, następnym krokiem jest ustalenie ich przeciwników w 1/8 finału. FIFA ustaliła z góry pojedynki 1/8 finału na podstawie grup, z których wyłonią się drużyny, które zajmą trzecie miejsce .
Runda 16 par
Drużyny z III miejsca |
kontra A1 |
kontra B1 |
kontra C1 |
kontra D1 |
A, B, C, D |
C3 |
D3 |
A3 |
B3 |
A, B, C, E |
C3 |
A3 |
B3 |
E3 |
A, B, C, F |
C3 |
A3 |
B3 |
F3 |
A, B, D, E |
D3 |
A3 |
B3 |
E3 |
A, B, D, F |
D3 |
A3 |
B3 |
F3 |
A, B, E, F |
E3 |
A3 |
B3 |
F3 |
A, C, D, E |
C3 |
D3 |
A3 |
E3 |
A, C, D, F |
C3 |
D3 |
A3 |
F3 |
A, C, E, F |
C3 |
A3 |
F3 |
E3 |
A, D, E, F |
D3 |
A3 |
F3 |
E3 |
B, C, D, E |
C3 |
D3 |
B3 |
E3 |
B, C, D, F |
C3 |
D3 |
B3 |
F3 |
B, C, E, F |
E3 |
C3 |
B3 |
F3 |
B, D, E, F |
E3 |
D3 |
B3 |
F3 |
C, D, E, F |
C3 |
D3 |
F3 |
E3 |
Etapy pucharowe
Rundy pucharowe w systemie pojedynczej eliminacji będą składać się z 1/8 finału, ćwierćfinałów, półfinałów, finału i meczu o trzecie miejsce.
W przypadku remisu w meczach pucharowych po 90 minutach przewidziano 30 minut dogrywki i, jeśli to konieczne, rzuty karne.
1/8 finału Mistrzostw Świata U20
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
wtorek, 30 maja |
RD16 nr 1: B1 kontra A3/C3/D3 |
13:30 / 18:30 |
wtorek, 30 maja |
RD16 #2: A2 vs. C2 |
17:00 / 22:00 |
środa, 31 maja |
RD16 #3: D1 vs. B3/E3/F3 |
13:30 / 18:30 |
środa, 31 maja |
RD16 #4: C1 vs. A3/B3/F3 |
13:30 / 18:30 |
środa, 31 maja |
RD16 #5: E1 vs. D2 |
17:00 / 22:00 |
środa, 31 maja |
RD16 #6: A1 vs. C3/D3/E3 |
17:00 / 22:00 |
czwartek, 1 czerwca |
RD16 #7: F1 vs. E2 |
13:30 / 18:30 |
czwartek, 1 czerwca |
RD16 #8: B2 vs. F2 |
17:00 / 22:00 |
Ćwierćfinały Mistrzostw Świata U20
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
sobota, 3 czerwca |
QF1: RD16 #2 vs. RD16 #3 |
13:30 / 18:30 |
sobota, 3 czerwca |
QF2: RD16 #4 vs. RD16 #5 |
17:00 / 22:00 |
niedziela, 4 czerwca |
QF3: RD16 #8 vs. RD16 #6 |
13:30 / 18:30 |
niedziela, 4 czerwca |
QF4: RD16 nr 1 vs. RD16 #7 |
17:00 / 22:00 |
Półfinały Mistrzostw Świata U20
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
czwartek, 8 czerwca |
QF4 vs. QF1 |
13:30 / 18:30 |
czwartek, 8 czerwca |
QF2 vs. QF3 |
17:00 / 22:00 |
Trzecie miejsce w Mistrzostwach Świata U20
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
niedziela, 11 czerwca |
Przegrani w półfinale |
13:30 / 18:30 |
Finał Mistrzostw Świata U20
Data |
Mecz |
Czas (ET / GMT) |
niedziela, 11 czerwca |
Zwycięzcy półfinałów |
17:00 / 22:00 |